Letnie spektakle dla najmłodszych

Utworzono: 27-06-2023

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza w ramach Lęborskich Dni Jakubowych na plenerowe spektakle teatralne dla najmłodszych widzów. Teatr “TAK” zaprezentuje 22 i 23 lipca 2023 roku dwa swoje przedstawienia. W sobotę, 22 lipca, będzie to “W 7 dni dookoła bajek”, natomiast w niedzielę, 23 lipca, widzowie obejrzą spektakl pod tytułem “Benio w opałach”. Przedstawienia odbędą się w Zakątku Kultury - teren za budynkiem Kina “Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Wstęp wolny. Początek spektaklu sobotniego - godzina 14. Przedstawienie w niedzielę rozpocznie się o godzinie 18.00.

Opisy:
“W 7 dni dookoła bajek” - sobota, 22 lipca 2023, godzina 14.00
Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni, a każdego dnia lądowałem w innej bajce Pana Brzechwy. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem. Tańcowałem z Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki. Niewiele brakowało, a ożeniłbym się z Biedronką, która czekała na Żuka. Kiedy chciałem się zdrzemnąć wołano na mnie Leń. Od tego wszystkiego dostałem Kataru. Narobiłem niemałego bałaganu, ale wiele też się nauczyłem. Jeśli nie chcecie zabłądzić w świecie bajek to mówię Wam – jedzcie obiadki!

“Benio w opałach” - niedziela, 23 lipca 2023, godzina 18.00
Historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio - nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze. Niestety wszystko psuje Mucha Sio, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą? To spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Letnie spektakle dla najmłodszych

Przejdź do góry strony