Lęborskie Dni Jakubowe - największa i najważniejsza impreza roku

Utworzono: 07-07-2023

Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza kulturalno-rekreacyjno-handlowa, przyciąga co roku tysiące mieszkańców Lęborka i turystów. W tym roku odbędzie się w dniach 21-23 lipca.

Jarmark ten nawiązuje do tradycji średniowiecznych spotkań kupców i rzemieślników, a także ma wymiar religijno-duchowy. Od 1998 Lęborskie Dni Jakubowe są również Świętem Patrona Miasta Lęborka. To czas zabawy, jedności i poczucia wspólnoty dla wszystkich.

Lęborskie Dni Jakubowe zostaną oficjalnie otwarte uroczystym posiedzeniem Rady Miejskiej, które odbędzie się w piątek, 21 lipca, w Sali Rajców lęborskiego ratusza. Podczas tej ceremonii zostanie wręczone wyróżnienie Honorowe Miasta Lęborka - "Lęborski Lew", które w tym roku trafi w ręce Lęborskiego Bractwa Historycznego.

Mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcyjnych wydarzeń. Nie zabraknie tradycyjnych kramów z wyrobami rzemieślniczymi, kiermaszu wyrobów ludowych, słodkiej waty cukrowej, balonów i dmuchawców dla najmłodszych.

Po raz 17. odbędzie się Festiwal - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Muzyka Regionów". Wystąpią zespoły lokalne, regionalne i zagraniczne, co na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom muzyki folkowej.

Niezmiennie popularnym wydarzeniem wśród uczestników o imieniu Jakub jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który jak co roku odbędzie się w sobotę, 22 lipca. Również w tę sobotę odbędzie się XXI Bieg Uliczny św. Jakuba na dystansie 10 km. W poprzednich latach ulicami Lęborka biegło kilkuset zawodników.

Jarmarkowe wieczory będą wypełnione gwiazdami. Tego roku na scenie wystąpią znani artyści: Smolasty (w sobotę) i Dawid Kwiatkowski (w niedzielę).

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie również elementów religijnych i duchowych związanych z postacią Patrona Lęborka oraz 25. rocznicą ustanowienia go patronem miasta. Odbędzie się uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, a 25 lipca przed Sanktuarium św. Jakuba odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Lębork serdecznie zaprasza wszystkich na Lęborskie Dni Jakubowe! To niezapomniana okazja do wspólnego świętowania, odkrywania tradycji i cieszenia się kulturą. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem Lęborka, czy też turystą, ta impreza z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Przybywajcie licznie i bawcie się wspaniale podczas Lęborskich Dni Jakubowych!

Lęborskie Dni Jakubowe - największa i najważniejsza impreza roku
Lęborskie Dni Jakubowe - największa i najważniejsza impreza roku
Lęborskie Dni Jakubowe - największa i najważniejsza impreza roku

Przejdź do góry strony