Lęborskie Dni Jakubowe 2017

Utworzono: 24-07-2017

Lęborskie Dni Jakubowe w Lęborku upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Polski oraz wieczornych koncertów Ani Dąbrowskiej i zespołu Cugowscy. W tym roku Lębork wyjątkowo licznie odwiedziły delegacje miast partnerskich. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej podpisano umowę o współpracy z miastem Bałta na Ukrainie.

Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba z rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, serem, wędliną i napitkiem oraz wiele atrakcji dla dzieci. LDJ to zabawa dla najmłodszych w ramach festynu odpustowego „Franciszkanie Dzieciom”, występy teatrów ulicznych, grajków, plener malarski, Zlot Jakubów czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.

Środa, 19 lipca 2017
Jakubowe świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w intencji Parafii św. Jakuba z Diecezji Pelplińskiej oraz dziękczynnej za
lęborskie Sanktuarium.  Na wzór spotkań pielgrzymów na szlaku Camino z udziałem delegacji zaprzyjaźnionych miast odbyło się także spotkanie przy poczęstunku i wspólnych śpiewach.   

Czwartek, 20 lipca 2017
O godz. 17.30 spod kaplicy ewangelicko-augsburskiej wyruszył Marsz Pokoju. Uczestniczyli w nim przedstawiciele
duchowieństwa i wiernych różnych wyznań, a Bractwo św. Jakuba niosło relikwię św. Jakuba Ap. W Sanktuarium św. Jakuba Ap. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Przewodniczyli mu ewangelicki biskup Marcin Hinz z Sopotu oraz rzymskokatolicki biskup Wiesław Śmigiel z Pelplina. W nabożeństwie uczestniczył także grekokatolicki ksiądz Bogdan Pipka ze Słupska.    

Piątek, 21 lipca 2017
Lęborskie Dni Jakubowe oficjalnie rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej Lęborka z udziałem miejskich i powiatowych radnych, władz samorządowych miasta i powiatu oraz wielu zaproszonych gości, w tym delegacji zagranicznych z miasta Bałta (Ukraina), Doboj (Bośnia i Hercegowina), Wołkowysk (Białoruś) oraz powiatu brzeskiego.

Podczas sesji wręczono Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Mosiężną statuetkę lwa otrzymała znana z działalności społecznej pani Anna Sobolewska.

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak medalem św. Jakuba Ap. wyróżnił za zasługi dla Lęborka trzy osoby: Małgorzatę Szaułę, dr Bogdana Libicha oraz  Dariusza Karasia.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Tadeusza Formeli i Anny Krawczykowskiej.

Ważnym punktem Sesji Rady Miejskiej było podpisanie umowy o współpracy między Lęborkiem, a miastem Bałta. Deklarację ze strony ukraińskiej podpisał Mer Miasta Bałta Siergiej Mazur, a Lęborka Burmistrz Miasta Witold Namyślak. Delegacja z Ukrainy podczas pobytu w Lęborku odwiedziła m.in. opalaną biomasa elektrociepłownię, bibliotekę, Szkołę Podstawową nr 3 i spotkała się z przedstawicielami firm dbających w naszym mieście o porządek i zieleń.

Po Sesji, u zbiegu ulicy Lwowskiej i Wileńskiej (dzielnica Lębork-Wchód)  uroczyście odsłonięta została tablica z nazwą ronda, które otrzymało imię „Miasta Wołkowysk”. Nazwa ronda nawiązuje do wieloletniej współpracy Lęborka z Wołkowyskiem na Białorusi. Większość tamtejszych mieszkańców stanowią Polacy. 4 listopada 2016 roku Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy rondu. Tablicę odsłaniali Igor Aleksiejewicz Kaszkiewicz – zastępca Przewodniczącego Rejonowego Wołkowyskiego Komitetu Wykonawczego, Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku Bogdan Oszmian oraz Przedstawiciel Koła Przewodników PTTK w Lęborku Przemysław Mikusiński.

Tego samego dnia na scenie na Placu Pokoju odbyła się pierwsza odsłona XI Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów”. Oprócz lęborskich zespołów: „Levino”, „Frantówka”, Ziemia Lęborska” i „Świtanok”, wystąpili także goście z zagranicy:  „Doboj” (Bośnia i Hercegowina), „Bałtska Gwiazdka” (Ukraina), „Porębianie” z Brzeska i  Kapela Ludowa z Żegocina. Zespoły w Lęborku spędziły prawie tydzień, a oprócz występów w naszym mieście, warsztatów tańca i muzyki koncertowały w Gdańsku, Sopocie i Łebie oraz zwiedzały Pomorze.

W wieży sanktuarium św. Jakuba Ap. otwarto wystawę „To co minęło, to co pozostało” – lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku. Zebrane eksponaty w następnych tygodniach zasilą ekspozycję stałą Muzeum.  

Na głównej scenie Jarmarku pod wieczór zagrała Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska”, a po niej zespół „LIFESONG”. Dzień zakończył „Spacer z duchami”, czyli nocna wędrówka z rycerzami wzdłuż średniowiecznych obwarowań. Tematem przewodnim spaceru w którym udział wzięło ponad 200 osób były pozostałości średniowiecznej zabudowy widoczne w dzisiejszym Lęborku.

Sobota 22 lipca 2017
W tym roku na rowerową pielgrzymkę do Łeby „Od Jakuba do Jakuba” wzdłuż Pomorskiej Drogi św. Jakuba wyruszyło kilkudziesięciu rowerzystów.

Plac Pokoju i ulicę Staromiejską na całej długości wypełniły stragany z rękodziełem artystycznym, wytworami sztuki ludowej, starociami, zabawkami i dymiącą wieloma zapachami gastronomią.

Po raz 11. do Lęborka z całej Polski i Europy zjechali chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub. Przyciągnął ich XI Międzynarodowy Zlot Jakubów. W tym roku pierwszy Jakub elektronicznie zarejestrował się już 17 maja. W Kwaterze Zlotu każdy z Jakubów mógł zrobić sobie w fotobudce pamiątkowe zdjęcie.

Przez trzy dni w centrum miasta Jarmark żył „Ożywioną Staromiejską” organizowaną przez Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. Przechodniów zabawiały zespoły ludowe, trębacze, a deptakiem co godzinę maszerowali perkusiści z grupy TREMOLO. Na Staromiejskiej rozstawiły się stoiska z malowaniem twarzy, bezpłatnymi balonami czy bańkami mydlanymi. Do tego kącik małych zawodników w twisterze i zabawy z gąsienicą dla najmłodszych. Do zdjęć pozowały chodzące maskotki Tom i Jerry. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała kiermasz książek i miejsce zabaw dla najmłodszych. Wielkim zainteresowaniem okazał się plenerowy spektakl teatralny „Cztery mile za piec” w wykonaniu Teatru Władcy Lalek ze Słupska.

Równolegle na scenie głównej trwały występy i koncerty. Był więc występ grupy Baster pt. „Kolory słońca”, hity polskiej biesiady i przeboje z recyklingu w wykonaniu „Półtora Gościa”. Wieczór to występ duetu gitarowego Ryszarda Wolbacha i Krzysztofa Misiaka. Gwiazdą sobotniego wieczoru była Ania Dąbrowska. Jej występ przyciągnął do centrum miasta setki widzów, w tym wielu nadmorskich turystów.  

Lęborskie Dni Jakubowe to także rywalizacja sportowa. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym miłośnicy Baśki rozgrywali karciany turniej „Lãbòrśczi Baszci”. W zawodach wzięło udział 56 zawodników, w tym 3 panie z powiatów lęborskiego, słupskiego, puckiego, bytowskiego i kartuskiego. Indywidualnie I. miejsce zajął Wojciech Motyl, II. Ryszard Górski, III Eugeniusz Kupczyk. Wśród Pań tryumfowała Teresa Stanuch. W rywalizacji drużynowej najlepsze było Tornado Lębork, II. miejsce Kłos Werblinia, a III. Klejna Cewice.

Po raz 10. odbył się Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej. W tegorocznej edycji wystartowało 21 zespołów dwuosobowych z Lęborka, Siemirowic, Cewic, Wejherowa, Bytowa czy Koszalina. Była to największa ilość zespołów w całej 10 letniej historii turnieju. I miejsce zajęła para Marek Stoltman i Krzysztof Leper, II miejsce Sebastian Kudźba, Marcin Subel, III miejsce Jakub Kowalik i Jordan Wiktorowicz.

XVII Uliczny Bieg św. Jakuba udowodnił, że bez względu na wiek, umiejętności i staż biegać każdy może. Bieg ukończyło aż 553 zawodników, czyli aż o 91 więcej niż rok temu. Jest to nowy rekord frekwencji lęborskiej imprezy, w której w tym roku biegali zagraniczni goście z Ukrainy, Białorusi czy Stanów Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że bieg ukończyło aż 159 biegaczy z Lęborka, o 10 więcej niż rok temu. Rywalizacja na dystansie 10 kilometrów była bardzo emocjonująca. Zwycięzcy, Marcinowi Chabowskiemu (29:42) - www.marcinchabowski.com zabrakło tylko 5 sekund do pobicia rekordu trasy kenijczyka Abela Kirui z 2006 roku. Jako drugi na metę przybiegł Emil Dobrowolski z Lłks Prefbet Śniadowo (31:46), trzeci był Andi Deszczenko z Ukrainy (31:57). Wśród kobiet najszybsza była reprezentantka Białorusi Iryna Somova (35:07), drugie miejsce zajęła Monika Kapera z AZS AWF Katowice (35:58), trzecie miejsce przypadło Ewelinie Paprockiej z Tęczy Nowa Wieś Lęborska (36:21). Najstarszym zawodnikiem zawodów był 74-letni Zygfryd Liban z Tczewa.  

Tradycją Lęborskich Dni Jakubowych jest Msza św. z kaszubską liturgią słowa, pod przewodnictwem ks. Mariana Miotka z Gniewina, z udziałem pocztów sztandarowych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Lini, Sierakowic, Słupska, Wejherowa i Lęborka. Po Mszy św. na placu przed Domem Pielgrzyma odbyło się spotkanie z poczęstunkiem i tańcami.

Ważnym wieczornym wydarzeniem był finał 11. Międzynarodowego Zlotu Jakubów. W tym roku na Zlocie zameldowało się 225 Jakubów. Kulminacją Zlotu było wręczenie imieninowych prezentów. Szczęśliwcy otrzymali rowery, tablety i wiele innych cennych nagród ufundowanych przez Burmistrza Lęborka i licznych sponsorów. Najmłodszy uczestnik Zlotu, 40-dniowy Jakub, otrzymał bon o wartości 500 zł.  

Niedziela 23 lipca 2017
Niedziela tradycyjnie miała charakter odpustowy. Rozpoczął ją uroczysty barwny korowód ulicami miasta do Sanktuarium
św. Jakuba Ap. z udziałem duchowieństwa, rzemieślników, władz miasta, zespołów ludowych. Sumie odpustowej przewodniczył Prowincjał gdańskiej Prowincji Franciszkanów o. Jan Maciejowski.

Po Mszy na Placu św. Jakuba odbył się Festyn Odpustowy  „Franciszkanie Dzieciom”. Główną atrakcją oprócz animacji dla dzieci był występ zespołu Tadeusza Formeli i Mirosława Pawlaka. Nie zabrakło wojskowej grochówki, chleba za smalcem i ogórkiem czy ciast przygotowanych przez wspólnoty działające przy Parafii św. Jakuba Ap.

„Wybierz Lębork” to nazwa pleneru malarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku. W 2017 była to już 17 edycja. Efektem trzydniowej artystycznej ekspresji 33 twórców   nieprofesjonalnych z całego kraju (m.in. z Krakowa, Poznania, Trójmiasta) było 35 prac. Poplenerową wystawę wzbogaciły prace młodzieży. W kolejnych miesiącach będzie ona prezentowana m.in. w Stacji Kultura, Młodzieżowym Domu Kultury, Klubie Garnizonowym w Siemirowicach czy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Tradycją pleneru jest wręczenie zasłużonym członkom Stowarzyszenia „TAK” medali za artystyczną działalność. W tym roku medal otrzymał rzeźbiarz Lucjan Terlecki.   

Tradycją Lęborskich Dni Jakubowych jest też promocja miejskiego kalendarza na rok 2018. Tym razem Lębork w kalendarzu pokazany został z góry. Zdjęcia dronem wykonał lęborczanin Andrzej Rolski, a oprawę graficzną zapewnił Robert Grynkiewicz. Podpisane przez autorów i doradcę burmistrza Alicję Zajączkowską kalendarze trafiły do stu  mieszkańców i turystów, którzy osobiście stawili się w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia”.

Po południu sceną zawładnęły ponownie zespoły ludowe w ramach Festiwalu Muzyka Regionów. Oprócz zespołów wymienionych wcześniej wystąpił także kaszubski zespół „Przodkowianie” z Przodkowa. Spotkania z Folklorem prowadziła Katarzyna Frankowska-Kręcisz oraz reżyser efektownego finału Marek Czarnowski. Muzycznym prezentem od organizatorów Festiwalu był występ Katarzyny Zawady z recitalem niezapomnianych przebojów Anny German. W niedzielę wieczorem wszystkie zespoły spotkały się razem by wspólnie podsumować Festiwal.   

Muzyczną gwiazdą niedzieli był wieczorny koncert zespołu CUGOWSCY.

Lęborskie Dni Jakubowe miały w tym roku szczególną promocję. Świętu Miasta poświęcony został Biuletyn Urzędu Miejskiego w Lęborku. Powstała też strona internetowa www.leborskiednijakubowe.pl oraz fanpage na Facebooku na których dostępne są zdjęcia, filmy i wiele ciekawych informacji o cyklicznej miejskiej imprezie.  

Do zobaczenia za rok na Lęborskich Dniach Jakubowych!

Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017
Lęborskie Dni Jakubowe 2017

Przejdź do góry strony