Jakubowy weekend 22-24 lipca 2022

Utworzono: 20-07-2022

Po przerwie spowodowanej światową pandemią, w tym roku ponownie możemy cieszyć się możliwością spotkań i udziału w masowych imprezach. Z nadzieją, że najgorszy czas już poza nami, powracamy do naszej lęborskiej tradycji. Tegoroczne Lęborskie Dni Jakubowe odbędą się w dniach 22-24 lipca.

W tym roku powracamy z wydarzeniami na Placu Pokoju – przez trzy kolejne wieczory odbywać się będą koncerty gwiazd – Blue Cafe, Poparzeni Kawą Trzy oraz Kamila Bednarka, nie zabraknie innych koncertów i występów.

Na ulicy Staromiejskiej ponownie staną stoiska z pamiątkami, gastronomią itp., odbędą się dwa przedstawienia teatralne dla dzieci w Zakątku Kultury przy ul. Gdańskiej, już po raz 20-ty ulicami miasta pobiegną uczestnicy Biegu Ulicznego św. Jakuba. Odbędzie się też XIV Międzynarodowy Zlot Jakubów, a amatorzy kaszubskiej Baśki będą mogli wziąć udział w tradycyjnym turnieju karcianym. Poznamy muzykę i folklor różnych regionów Polski, a także Meksyku oraz tradycje polskich Tatarów podczas Międzynarodowych Spotkań z  Folklorem Muzyka Regionów. Można też będzie zobaczyć panoramę miasta z platformy widokowej na Wieży Ciśnień czy skorzystać o oferty Letniej czytelni pod lipą na ul. Staromiejskiej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców i turystów na Lęborskie Dni Jakubowe.

Jakubowy weekend 22-24 lipca 2022

Przejdź do góry strony